Düzenli Su İçmenin Cilde Faydaları

0
3105

Su yaşam için çok önemli olan bir maddedir. İnsan vücudunu oluşturan hücrelerin çoğunun suya ihtiyacı vardır. Ancak çoğu insan vücudunun ihtiyaç duyduğu suyu içmemektedir. Vücut az su ile çalışmaya devam eder ama normalde vücudunuzdan alacağınız performansı alamazsınız.

Fazla su içmeyen denekleri 1 ay boyunca günde düzenli olarak 3 lt su içmesi sağlanarak vücudunda birçok olumlu değişim gözlenmiştir.  Cildin daha yumuşak ve vücudunda oluşan kırışıklığın azaldığı görülmüştür. 1. Haftada içilen su sayesinde vücudundaki toksinlerin atılması ile denekler daha mutlu olduklarını söylediler. 2. haftada göz altındaki morarıklarda azalma ve göz çukurlarında hafif dolgunluk gözlenmiştir. 3. hafta yararlı bir yan etki olarak kilo kaybı olduğu tespit edildi. Gözlerinin etrafındaki koyuluğun ve kırışıklığın daha da azaldı. 4. haftanın sonunda kendilerini daha sağlıklı hissediyorlardı. Ciltteki lekelerin azaldığı bazılarının kaybolduğu görüldü. Cildin gençleştiği ve cilt renk tonunun eşitlendiği görülmektedir.

Su cilt ve vücut için sunulmuş büyük bir yararlı nimettir. Yapılan araştırmadan anlaşılacağı gibi düzenli su içilerek vücuttaki hafif kırışıklıkların giderilmesini, cildin daha esnek daha canlı görünmesini, kan dolaşımını arttırılmasını ve cildi yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Su ihtiyacınızı farklı sıvılar ile giderdiğinizi düşünebilirsiniz ama suyun yerini hiçbir şeyin tutmadığı bilmelisiniz. Az su içmenin ne gibi zararlarını olacağını merak ediyorsanız yazılanların tersinin vücudunuzda oluşacağını düşünebilirsiniz.

su içmenin yararları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here