Kışın Saç Bakımı İçin 7 İpucu

0
2949

Kış mevsimini seviyor veya sevmiyor olabilirsiniz ama kış ayında mutlaka saçlarınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü kış mevsimi yağmur, soğuk ve kar yağışı ile birlikte gelir. Güneşli bir hava göremezsiniz. Bu sebepten dolayı hava saçlarınız çok zarar görür. Kış mevsiminin saçlarınıza vereceği zararları azaltmak için sizler ile 7 ipucu paylaşacağız.

1. SAÇINIZI YIKARKEN AZ ŞAMPUAN KULLANIN

Kış mevsiminde soğuk rüzgarlara maruz kalmanızdan dolayı cildiniz, saçlarınız ile birlikte saç derinizde kurumalar meydana gelir. Saçınızı olabildiğince az şampuan ile yıkayın. Mümkünse saç yıkama sürelerinizide uzatınız. Ayrıca saçlarınızı yıkarken de çok sıcak su yerine ılık su kullanınız.

2. SAÇINIZI HAFTADA BİR KREMLE YIKAYINIZ

Soğuğa karşı mücadelede saçınızı yardımcı olacak en iyi yöntemlerden biride soğuk havalara karşı saçı besleyen dermokozmatik kremler ile saçınızı hafta en az bir defa yıkamanız dır. Burada marka olarak belirtmiyoruz fakat kozmetik dükkanlarında çok rahat bulabilirsiniz. Bu kremler saç tellerinize parlaklık ve kırılmalara karşı saçlarınızı korurlar.

 

3. SAÇ KURUTMA MAKİNESİNİ FAZLA KULLANMAYIN

Saçlarınızın doğal kuruması her zaman iyidir ama kış aylarında bu şekilde kurutabilir seniz çok faydasını görürsünüz. Yinede saçlarınızı makine ile kurutmak istiyorsanız çok sıcak modun da değilde ılık veya soğuk modun da saçlarınızı kurutun. Bu şekilde kurutulduğunda saçlarınız dışarıda maruz kalacağı soğuk havaya daha dirençli olacaktır.

4. SOĞUK HAVADA MUTLAKA ŞAPKA TAKIN

Saçlarınızı soğuk rüzgardan kurumasını önleyip saçınızda bulunan nemi korumak için mutlaka şapka veya şal takmalısınız. Burada takılacak olan şal veya şapkanın sıkı olmamalıdır. Takacağınız şal veya şapka saç derinizi sıkması durumunda saçlarınıza giden kanı engeller buda saç dökülmesini kadar giden kötü sonuçlar doğurabilir.

5. SAÇLARINIZIN ELEKTRİĞİNİ ALIN

Taktığımız şapka ve şallardan dolayı saçlarımız elektriklenmektedir. Saçınızda bulunan elektriği almak için saç fırçasına az miktarda saç spreyi sıkıp taramamız elektriği almada yeterlidir.

 

6. SAÇ SAĞLIĞI İÇİN VİTAMİN KULLANIN

Saç sağlığı için yararları bulunan B grubu vitaminleri başta olamak üzere A, E ve C vitaminleri alınmalıdır.

7. SAÇI BESLEYEN LOSYONLAR KULLANILMALIDIR

 

 

KIŞIN SAÇ BAKIMI İÇİN 7 İPUCU

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here