Havuç Suyunun Sağlık İçin Faydaları

0
2231

Havuç suyunun insan sağlığına faydalarını saymak ile bitmemektedir. Havuç suyu besin ve mineral bakımından zengin bir kaynaktır. İnsan sağlığına iyi gelen çoğu karışımın içinde havuçta bulunmaktadır. Havuç suyu günlük düzenli bir şekilde içmeye alışkanlık haline getirmelidir. 
Havuç Suyunun Sağlık İçin Yararları:

Havuç suyu büyük miktarda vitamin ve potasyum içermektedir.

 1. Kalp hastalığı sorunlarına iyi gelir: Bağışıklık sistemini geliştirmeye yardımcı A vitamini bakımından zengin bir kaynaktır. Havuç suyu A vitamini konsantrasyonu kalp hastalığı ve inme başlangıcını önleyebilir. A vitamininde bulunan patojen tarafından enfekte engellemek için iç organlarında astar tutar.
 2. Kolesterolü düşürür: Vücuttaki yağ miktarını azaltır, karaciğere ve safra için iyidir. Diabet riskini azaltır. Kan şekeri seviyesini dengede tutar.
 3. Kanın sağlıklı bir şekilde pıhtılaşmasını sağlar: Havuç suyunda bulunan K vitamini mevcut kan pıhtılaşmasına yardımcı olur.
 4. Dış yaralanmalar ve diş etleri bakımında yararlıdır: İçerisinde bulunan c vitamini sayesinde yaraların iyileşmesine ve dış etlerine yararlıdır.
 5. Kanseri önler: Vücudumuzda anti-kanser madde olarak görev yapar. Havuç suyunun mesane, prostat, kolon ve meme kanseri riskini azalttığı söylenir.
 6. Protein ve kemik sağlığını güçlendirir: havuç suyunda bulunan K vitamini protein üretimine yardımcı olur. Havuçta bulunan kalsiyum kırık kemiklerin hızla iyileşmesine yardımcı olur. Havuçta bulunan Potasyum kemiklerde yaşanan sorunların iyileştirmeye yardımcı olur.
 7. Karaciğeri temizler : Karaciğerde bulunan toksinler havuç suyu düzenli tüketimi sonra vücuttan atılır.
 8. Ciltte bulunan kuruluğu ve yara izlerini azaltır: Potasyum sayesinde cildin kuruluğunu azaltmaya yardımcı olur. Cilt tonunu artırarak cildinize hayat veriyor. 
 9. Cilt için gerekli olan vitaminleri barındırır: Havuç suyunu meyve suyu niyetine düzenli olarak içtiğimizde vücudumuzun vitamin eksikliğini gidermiş oluruz. Bu sayede vücutta vitaminsizlikten dolayı oluşacak rahatsızlıklara şifa kaynağı olur.
 10. Saç Bakımı: Saçın uzamasına yardımcı olur.
 11. Hamile bayanlarda ve çocuğun gelişiminde faydalı olarak bilinir.
 12. Kalsiyum kaynağıdır.

 

Havuç suyunun sağlık için yararları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here